Mezoterapia igłowa to często wybierany zabieg, ze względu na naturalne rezultaty, bezpieczeństwo i zauważalną skuteczność. Znacząco poprawia on kondycję skóry, działając odżywczo i nawilżająco. Jednocześnie sprawia, że skóra jest bardziej rozświetlona a zmarszczki i przebarwienia mniej widoczne. Mimo wielu korzyści z mezoterapii igłowej, nadal istnieje wiele przekłamań na jej temat. Jakie są fakty i mity o tym zabiegu?

Mezoterapia igłowa to mało skuteczny zabieg dermatologiczny — MIT

Nie wiadomo skąd wzięło się stwierdzenie mówiące o tym, że mezoterapia igłowa przynosi rezultaty niewiele większe niż zwykły krem czy maska na twarz. Nowoczesne zabiegi, na bazie indywidualnie dobranego do pacjentki preparatu, pozwalają uzyskać efekty porównywalne do lasera czy ultradźwięków. Z wykorzystaniem mezoterapii igłowej można:

  • ujędrnić twarz,
  • wygładzić zmarszczki,
  • rozjaśnić przebarwienia,
  • pozbyć się obrzęków i cieni pod oczami,
  • zmniejszyć rozszerzone pory.

Dodatkowo mezoterapia igłowa to również sposób na zmniejszenie wypadania włosów. Dzięki jej zastosowaniu można poradzić sobie z kłopotliwym cellulitem lub rozstępami. Z kolei zabieg na brzuch wzmocni napięcie skóry i wygładzi ją.

Mezoterapia to zabieg dla kobiet w każdym wieku — FAKT

Wśród kobiet po dwudziestym piątym roku życia zabieg mezoterapii igłowej skutecznie pobudza regenerację skóry i intensywnie ją nawilża. Po trzydziestce pozwala na zmniejszenie zmarszczek, a po czterdziestce poprawia owal twarzy i ogólną kondycję twarzy. Kobietom po pięćdziesiątce zabieg ten silnie nawilża wysuszoną skórę, a także podtrzymuje efekty innych zabiegów estetycznych.

Im wcześniej zacznie się korzystać z mezoterapii igłowej, tym lepsze efekty uda się osiągnąć. Ważne jest dopasowanie stosowanych podczas zabiegu preparatów do biologicznego wieku skóry.

Efekty mezoterapii igłowej widoczne są dopiero po kilku zabiegach — MIT

Szybkość rezultatów zależy od rodzaju zastosowanej kuracji. Koktajle witaminowe z kwasem hialuronowym czy aminokwasami, które odżywiają i regenerują skórę, przynoszą efekty dopiero po serii zabiegów. Są jednak rozwiązania i preparaty, które powodują zauważalną zmianę już po pierwszym zastosowaniu. Rozmaite produkty można nabyć np. w hurtowni kosmetycznej BeautyNowa.

Lifting z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego otrzymanego z krwi pacjenta, nazywany potocznie wampirzym, daje zadowalające efekty niemalże od razu. Jednocześnie jest całkowicie naturalny, przez co ryzyko powikłań czy alergii spada niemalże do minimum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj