Filtry przemysłowe są stosowane w różnych gałęziach działalności gospodarczej. W związku z tym mają bardzo szerokie spektrum zastosowania. Do czego zatem stosuje się filtry oraz jak wykorzystuje się je w zależności od ich rodzaju? Uwarunkowane jest to przede wszystkim potrzebami współczesnego rynku.

Czym są filtry przemysłowe?

Filtry przemysłowe służą do procesu filtracji podczas przemysłowych procesów technologicznych. Ich podstawowym zadaniem jest oddzielenie cieczy lub gazów od cząstek znajdujących się w nim. Filtry składają się z tzw. przegrody porowatej. Zatrzymuje ona wspomniane cząsteczki, a przepuszcza gaz lub ciecz. Przechodząca przez filtr substancja zostaje oczyszczona lub odseparowana, w zależności od rodzaju filtracji, jaka jest prowadzona w danym procesie technologicznym.

Do czego służą filtry w przemyśle?

Filtry w przemyśle stosowane są zazwyczaj do oczyszczania gazów (zazwyczaj powietrza) lub cieczy. Stosuje się je także jako separatory cząstek stałych. Oznacza to, że cząsteczki zatrzymywane przez filtr nie zawsze są odpadem. Dzieje się tak, kiedy nie zanieczyszczają one danej substancji, a jedynie wymagane jest oddzielenie cząsteczek, np. z powodu wykorzystania ich na innych etapach produkcji. Filtry

Filtry powietrza i cieczy w przemyśle

W przemyśle stosuje się filtry powietrza wlotowego, wylotowego i sprężonego. W tym przypadku ich zadaniem jest oczyszczenie powietrza, nim trafi do wnętrza maszyny lub nim się z niej wydostanie. Takie filtry montuje się chociażby w samochodach, aby ograniczać emisję spalin. Każdy producent filtrów przemysłowych dostosowuje swoje produkty do roli, jaką będą pełnić. Spełniają one bardziej restrykcyjne normy niż filtry używane na co dzień. Podobnie jest z filtrami cieczy, które wykonuje się inaczej w zależności od tego, czy filtr jest przeznaczony dla chłodziwa, oleju czy też wody.

Filtry przemysłowe odgrywają ogromną rolę w przemyśle wytwórczym i wydobywczym. Można śmiało stwierdzić, że pozwalają one na przeprowadzanie kluczowych procesów technologicznych oraz zachowanie ciągłości produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj