Często zdarza się, że perfumy mogą inaczej zachowywać się na różnych osobach, choć skład kompozycji pozostaje dokładnie ten sam. Mogą różnić się zapachem oraz jego trwałością, dlatego tak ważne jest, aby testować zapachy na sobie przed zakupem. Wówczas zobaczysz, jak rozwijają się na Twojej skórze oraz jak długo się na niej utrzymują. Dlaczego jednak tak się dzieje, że perfumy na każdej skórze pachną inaczej? Sprawdźmy.

Rodzaj skóry

Pierwszym, a jednocześnie najważniejszym czynnikiem, który wpływa na to, że perfumy mogą inaczej pachnieć na każdej skórze, jest jej rodzaj. Zasada brzmi, że im bardziej nawilżona i odżywiona skóra, tym dłużej utrzyma ona na sobie zapach używanych perfum. Tłuszcz jest nośnikiem zapachu, więc jeśli Twoja skóra jest bardzo tłusta lub ma skłonności do częstego przetłuszczania się, każde aplikowane na nią perfumy zyskają na intensywności. W związku z tym warto wówczas ostrożnie dobierać kompozycje, by nie okazały się zbyt mocne i duszące. Skóra sucha z drugiej strony szybko pochłania olejki eteryczne zawarte w perfumach, przez co zapach może być słabszy i znacznie krócej utrzymywać się na ciele.

Temperatura ciała

O tym, jak będzie prezentował się zapach używanych przez Ciebie perfum oraz jak długo utrzyma się on na skórze, decyduje też temperatura ciała. Jeśli spryskasz swoją ulubioną kompozycją rozgrzaną skórę po treningu, wyjściu z sauny czy gorącym prysznicu, zapach z pewnością pięknie się na niej rozwinie, będzie intensywny i wyczuwalny przez wiele godzin po aplikacji.

Warto pamiętać o tej zasadzie, wybierając perfumy francuskie na konkretne pory roku. Latem lepiej postawić na subtelniejsze, lżejsze zapachy, ponieważ w upalne dni i tak będą one dość mocne. Zimą zaś śmiało sięgaj po cięższe, intensywniejsze oraz ostrzejsze kompozycje, które Cię rozgrzeją, a dzięki niskim temperaturom dookoła nie będą zbyt duszące.

Pozostałe czynniki

Wierz lub nie, ale na to, jak długo perfumy utrzymują się na skórze oraz jak wyczuwalne będą wszystkie ich nuty, znaczenie ma także sposób aplikacji. Przykładowo unikaj używania perfum w wilgotnych pomieszczeniach. Jeśli chcesz zapewnić sobie piękny zapach, perfum szukaj także w najlepszych rozlewniach, które zaopatrują się u renomowanych producentów zamienników, takich jak Mandoco.

Ponadto znaczenie ma pH skóry, faza cyklu menstruacyjnego u kobiet oraz dieta! Odpowiednio zbilansowane posiłki pozbawione przetworzonych produktów i właściwe nawodnienie organizmu sprawią, że perfumy będą zachowywać się na skórze neutralnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj