Popularność cateringu staje się coraz większa. W dzisiejszych czasach ludzie mają coraz mniej czasu na komponowanie i gotowanie zdrowych dań. Poza tym, decydując się na dietę pudełkową mamy pewność, że jemy dobrze zbilansowane posiłki, dostosowane do naszych potrzeb. O ile oczywiście znajdziemy dobry catering dietetyczny.

Czym jest catering dietetyczny?

Inna nazwa to dieta pudełkowa. To określenie bardziej obrazuje sens i sposób dostarczania posiłków. Są one bowiem dostarczane w dobrze zamkniętych pojemnikach do naszych domów a nawet miejsc pracy. Składa się z trzech,czterech lub pięciu posiłków. Kompleksowy i smaczny catering dietetyczny ma w swojej ofercie: śniadanie, drugie śniadanie, obiad podwieczorek i kolacje.

Dieta pudełkowa – nowoczesny, smaczny i zdrowy sposób na życie

Jeszcze kilka lat temu catering dietetyczny był modny wśród celebrytów. Dzisiejszy zdrowy styl życia, przy częstym braku czasu wśród codziennych obowiązków, niejako wymusza na nas szukanie nowych rozwiązań. Ten sposób żywienia dostosowany jest do naszych potrzeb. Poszczególne dania są urozmaicone. Często posiłki zawierają modne produkty spożywcze m.in. jagody goji, nasiona chia, jackfruit, sorgo, teff, wodorosty czy mleko kokosowe.

Kto może skorzystać z diety pudełkowej?

Odpowiedź jest prosta: każdy. Zdrowy i smaczny catering dietetyczny jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich.T ego typu cateringi specjalizują się w nietolerancjach pokarmowych (posiłki bez glutenu, laktozy, ryb itd.), dietach wegetariańskich, wegańskich, zbilansowanych, redukcyjnych, niskowęglowodanowych, wysokobiałkowych i innych. Catering dietetyczny jest więc przeznaczony dla osób, które chcą schudnąć, aktywnych zawodowo, chcących oczyścić organizm oraz utrzymać wagę.

Jak znaleźć dobry catering dietetyczny?

Cateringi oferujące dietę pudełkową często posiadają w swojej ofercie zestawy startowe w promocyjnych cenach. Idealne na przetestowanie oferowanych posiłków.

Oferta diet pudełkowych jest bardzo bogata i zróżnicowana pod względem cen. Trzeba wziąć pod uwagę, że najtańsze warianty będą najbardziej ubogie w różnorodność składników. Cena będzie również zależna od rejonu Polski. Dlatego często podobne diety pudełkowe będą miały różne ceny. Ich rozpiętość to zazwyczaj od 40 zł za zestaw do nawet 80 zł.

Niektóre firmy cateringowe oferują konsultacje z dietetykiem, który pomoże zbilansować odpowiednie posiłki pod nasze indywidualne preferencje oraz zapotrzebowanie kaloryczne. Inną możliwością są konfiguratory diety, które pomogą dostosować odpowiednią dietę po podaniu odpowiednich informacji do systemu.

Nie bez znaczenia są opinie o firmie cateringowej. Zanim zdecydujemy się na konkretną dietę pudełkowa warto popytać się wśród znajomych bądź też poczytać opinie na stronach i forach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj