Makijaż oczu, to jeden z kluczowych elementów makijażu twarzy, bez względu na to czy przygotowujemy makijaż na co dzień, do pracy czy na specjalną okazję. Tak jak podkreślone brwi nazywane są ramą oczu, tak makijaż oczu określany jest jako ukoronowanie całego makijażu, nadającego określony charakter całości.

W zależności od tego na jaką okazję się przygotowujemy i jaki makijaż preferujemy – mocniejszy lub delikatniejszy, mamy różne możliwości podkreślenia oczu. Tym bardziej, że rynek kosmetyków kolorowych oferuje bardzo wiele różnorodnych produktów.

Podstawowymi produktami do makijażu oczy są matowe cienie do powiek, baza pod makijaż, konturówki, eyelinery i tusze do rzęs. Jeśli chodzi o cienie, tutaj wybór jest naprawdę ogromny w zależności od rodzaju, konsystencji i wykończenia na jakie się zdecydujemy. Z kolei dzięki konturówkom i eyelinerom możemy wykonać idealną kreskę w dowolnym stylu i kolorze. Tusz do rzęs natomiast w łatwy i szybki sposób pomoże nam idealnie wytuszować rzęsy, zwiększyć ich objętość i nadać intensywny kolor. Co nie oznacza, że tusze do rzęs występują tylko w czarnym odcieniu. Możemy zaszaleć i postawić na kolor. Makijaż oczu w cale nie musi być nudny.

Tym bardziej, że zgodnie z obowiązującymi trendami wciąż najmodniejszym akcentem w makijażu oka pozostaje kreska, zarówno w wersji klasycznej, jak i mocniejszej, a nawet nieco przerysowanej czy wręcz karykaturalnej w stylu Amy Winehouse. W tym sezonie w naszej kosmetyczce nie może więc zabraknąć kredek, a obok nich obowiązkowo powinny znaleźć się czarne, granatowe i niebieskie eyelinery. Tej zimy oczy będziemy podkreślać niebieskimi, błękitnymi oraz gołębimi cieniami do powiek. Sięgamy zarówno po matowe cienie, jak i te z połyskiem, a nawet z mieniącymi się drobinkami brokatu. Zgodnie z obowiązującymi trendami, taki makijaż możemy nosić zarówno na co dzień, jak i wieczorem oraz na większe wyjścia i okazje jak np. sylwestrowa zabawa. Warto również pamiętać, że idealnym, najmodniejszym, a zarazem dość subtelnym akcentem będzie po prostu niebieska kreska na powiece. Ten prosty chwyt sprawi, że nasz makijaż będzie wyjątkowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj