Usługi kurierskie stanowią ważną część sektora e-commerce. Coraz więcej osób decyduje się skorzystać z usług firm realizujących zamówienia wysyłkowe. Warto jednak wiedzieć, iż istnieją towary, których nie można umieścić w paczce.

Zakazy

W przesyłce kurierskiej nie mogą znaleźć się materiały łatwopalne. Jeśli kurier znajdzie tego typu elementy w przesyłce, wówczas ma prawo powiadomić odpowiednie organy. Niewskazane jest również wysyłanie kurierem przedmiotów o wysokiej wartości, wśród których warto wskazać m.in. biżuterię, antyki, obrazy oraz kamienie szlachetne. Tego typu towary nie mogą być bowiem ubezpieczone na całą wartość w trakcie przesyłki, co oznacza spore straty w przypadku ewentualnego zagubienia pakunku. W wysłanej paczce nie powinny znajdować się pieniądze czy towary objęte akcyzą. Przed nadaniem przesyłki warto zapoznać się z regulaminem firmy kurierskiej i szczegółowymi rozporządzeniami, dotyczącymi obowiązujących zakazów.

Konsekwencje

W przypadku nadania paczki z niedozwolonym towarem, zazwyczaj przesyłka zostaje zatrzymana w konkretnym punkcie danego przewoźnika. Zlecający zobowiązany jest wówczas odebrać ją w ustalonym przez firmę terminie. Jeśli klient się nie zjawi, paczka zostaje zniszczona. W przypadku wysłania zakazanego towaru, nadawca może również ponieść konsekwencje karne. Stanie się tak, jeśli w paczce zostaną znalezione narkotyki lub inne zabronione prawem przedmioty.

Usługi kurierskie są niezwykle wygodne, zarówno dla indywidualnych klientów, jak i właścicieli firm. Masz do przesłania paczkę i chcesz, by w szybko i bezpiecznie dotarła do adresata? Korzystając ze strony https://www.sendit.pl/ w łatwy sposób prześlesz swoją przesyłkę. Broker współpracuje z najlepszymi firma kurierskimi. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu firmy mają swoje ograniczenia. Przed nadaniem paczki warto upewnić się, że znajdujący się w niej towar może być dostarczony przez przewoźnika do wskazanego adresata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj