Usługi kurierskie stanowią ważną część sektora e-commerce. Coraz więcej osób decyduje się skorzystać z usług firm realizujących zamówienia wysyłkowe. Warto jednak wiedzieć, iż istnieją towary, których nie można umieścić w paczce.

Zakazy

W przesyłce kurierskiej nie mogą znaleźć się materiały łatwopalne. Jeśli kurier znajdzie tego typu elementy w przesyłce, wówczas ma prawo powiadomić odpowiednie organy. Niewskazane jest również wysyłanie kurierem przedmiotów o wysokiej wartości, wśród których warto wskazać m.in. biżuterię, antyki, obrazy oraz kamienie szlachetne. Tego typu towary nie mogą być bowiem ubezpieczone na całą wartość w trakcie przesyłki, co oznacza spore straty w przypadku ewentualnego zagubienia pakunku. W wysłanej paczce nie powinny znajdować się pieniądze czy towary objęte akcyzą. Przed nadaniem przesyłki warto zapoznać się z regulaminem firmy kurierskiej i szczegółowymi rozporządzeniami, dotyczącymi obowiązujących zakazów.

Konsekwencje

W przypadku nadania paczki z niedozwolonym towarem, zazwyczaj przesyłka zostaje zatrzymana w konkretnym punkcie danego przewoźnika. Zlecający zobowiązany jest wówczas odebrać ją w ustalonym przez firmę terminie. Jeśli klient się nie zjawi, paczka zostaje zniszczona. W przypadku wysłania zakazanego towaru, nadawca może również ponieść konsekwencje karne. Stanie się tak, jeśli w paczce zostaną znalezione narkotyki lub inne zabronione prawem przedmioty.

Usługi kurierskie są niezwykle wygodne, zarówno dla indywidualnych klientów, jak i właścicieli firm. Masz do przesłania paczkę i chcesz, by w szybko i bezpiecznie dotarła do adresata? Korzystając ze strony https://www.sendit.pl/ w łatwy sposób prześlesz swoją przesyłkę. Broker współpracuje z najlepszymi firma kurierskimi. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu firmy mają swoje ograniczenia. Przed nadaniem paczki warto upewnić się, że znajdujący się w niej towar może być dostarczony przez przewoźnika do wskazanego adresata.

Czego nie prześlesz kurierem? Niektóre zakazy są zaskakujące!
Oceń artykuł!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here