Temperatura za oknem z dnia na dzień jest coraz niższa. Poranki już niedługo będą witać nas mrokiem. Ten czas roku nie nastraja zbyt optymistycznie. Dużo szybciej tracimy energię, przeżywamy spadki nastroju i najchętniej chcielibyśmy się zaszyć w domu pod ciepłym kocem. Często jednak nie jest to możliwe. Warto więc znaleźć kilka sposobów na to, by poprawić sobie humor i ukoić nerwy.

Sięgnij po ciepły napój

Po ciężkim dniu w pracy i załatwieniu długiej listy różnego rodzaju sprawunków, marzymy o tym, by na kilka minut usiąść i odpocząć. Nic tak nie pomaga się odprężyć, jak napar z herbaty. Może to wydawać się nieco dziwne. Przecież herbatę pijemy kilka razy dziennie i na pewno niewielu z nas zauważyło jej dobroczynny wpływ na nastrój czy zszargane nerwy. Właściwości herbaty zależą bowiem od jej rodzaju, a nawet czasu parzenia. Okazuje się, że im dłużej zaparzamy herbatę, tym większe ma ona właściwości uspokajające.

Tradycyjne podejście

Najbardziej popularną rośliną, znaną ze swoich właściwości uspakajających jest oczywiście melisa. Zawdzięcza je zawartości olejków eterycznych. Napar z melisy pity regularnie łagodzi stres, pomaga uporać się z nerwicą czy problemami z zasypianiem. Jest zalecana również osobom, które mają problemy z nieprzyjemnymi wzdęciami, działa bowiem rozkurczowo. Na stronie Big-active.pl znajdziemy ciekawe połączenie zielonej herbaty z melisą i lawendą, idealną na spokojne wieczory. Innym pomysłem na ukojenie nerwów jest biała herbata z jaśminem. Zawiera ona wysoką dawkę witaminy C, która nie tylko wpływa pozytywnie na naszą odporność, ale także pomaga ukoić nerwy. Innym napojem, który również ma właściwości uspakajające, jest rumianek. Niewiele osób wie, że zawiera on bardzo duże ilości choliny, która z kolei wpływa na nasz układ nerwowy. Co więcej, rumianek jest na tyle łagodny w smaku i działaniu, że spokojnie można podawać go nawet dzieciom.

Herbata na uspokojenie lub poprawę nastroju to bardzo dobry pomysł. Pozwoli się odprężyć, a dodatkowo dostarczy do naszego organizmu wiele cennych składników i witamin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj