Leasing to jedna z najpopularniejszych form finansowania. Najprościej opisać go jako połączenie pewnych elementów kredytu z charakterystyką dzierżawy.

Leasingobiorca może korzystać z samochodu zgodnie z warunkami, które zostały szczegółowo opisane w umowie. Najważniejszym zapisem jest to, że w trakcie trwania umowy przedmiot leasingu (w typ przypadku auto) nie staje się własnością klienta, a jest jedynie mu udostępniany. Po zakończeniu umowy, leasingobiorca może natomiast skorzystać z prawa wykupu za cenę dużo niższą od wartości rynkowej.

Zazwyczaj wyróżnia się dwa rodzaje leasingu:

    • Leasing operacyjny – w tym przypadku minimalny czas trwania umowy nie może trwać krócej, niże 40% czasu amortyzacji. Ponadto VAT obliczany jest do raty leasingowej i odlicza go leasingobiorca. Odpisy amortyzacyjne dokonuje finansujący.
    • Leasing finansowy – charakteryzuje go dowolny czas trwania umowy. VAT naliczany jest w momencie wydania przedmiotu umowy i również rozlicza go klient. Odpisy amortyzacyjne dokonuje leasingobiorca.

Zarówno w przypadku leasingu operacyjnego, jak i finansowego, obowiązkowe opłaty (tj. czynsz leasingowy, opłaty wstępne stoją po stronie leasingobiorcy.

Coraz częściej zdarza się, że dealerzy samochodowi posiadają stałe umowy z podmiotami bankowymi i są w stanie oferować atrakcyjne formy finansowania dla klientów swojej marki. Przykładem jest leasing od Nissan Finance – https://www.nissanfinance.pl/finansowanie/leasing.

Oferta ta jest kierowana bezpośrednio do przedsiębiorców i charakteryzuje się przede wszystkim:

  • Brakiem obligatoryjnej opłaty wstępnej;
  • Równymi ratami;
  • Okresem leasingu nawet do 60 miesięcy;
  • Minimalną liczbą zabezpieczeń;
  • Uproszczoną procedurą zawarcia umowy w salonie Autoryzowanego Dealera Nissana.

Jeśli jesteśmy przedsiębiorcą, rozważamy leasing, a marka Nissan jest w obrębie naszych zainteresowań, to powyższa oferta może okazać się strzałem w dziesiątkę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj