Szukasz sposobu na znalezienie nowych klientów? Może zatem warto rozważyć skorzystanie z możliwości jakie daje sprzedaż na Allegro?

Rynek e-commerce w Polsce z roku na rok rozwija się w znacznym tempie. W ostatnich latach było to nawet 18% w ciągu roku, co czyni Polskę najbardziej dynamicznym rynkiem w Europie. Wartość tego rynku to 51 miliardów złotych, co pokazuje o jak dużym rynku mowa. Dla początkujących firm w handlu w Internecie dobrym pomysłem może być wejście w Allegro sprzedaż.

Allegro sprzedaż – co to?

Serwis aukcyjny Allegro zna chyba każda osoba robiąca zakupy przez Internet w Polsce. To największa w naszym kraju platforma umożliwiająca sprzedaż towarów w sieci. Założenie własnego sklepu w witrynie nie jest skomplikowane, a wystawienie przedmiotów na sprzedaż w większości kategorii jest darmowe, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą sprawdzić czy Allegro sprzedaż jest dla nich korzystna. Serwis pobiera jedynie opłaty za promowanie aukcji, oraz jako prowizję od sprzedaży uzależnioną od kategorii.

Allegro Smart

Allegro sprzedaż produktów przez przedsiębiorców znacząco zwiększył w ostatnich latach poprzez wprowadzenie usługi Allegro Smart. Dzięki wykupieniu tej usługi użytkownicy poprzez jednorazową płatność za rok z góry lub poprzez jednorazową miesięczną opłatę mogą korzystać z darmowej dostawy i darmowych zwrotów. Zamówienia powyżej kwoty 40 zł mogą być dostarczone za darmo do Paczkomatów i Punktów Odbioru takich jak kioski Ruchu, punkty Poczty Polskiej, sklepy sieci Żabka, stacje paliw Orlen i punkty odbioru UPS. Z kolei zamówienia powyżej kwoty 100 zł kwalifikują się do darmowej dostawy kurierem.

Jak zacząć sprzedaż na Allegro?

Jeśli prowadzimy własną działalność gospodarczą powinniśmy na Allegro założyć konto firmowe. Potrzebne będą do tego podstawowe dane naszej firmy jak numery NIP, REGON czy KRS. Warto również wcześniej przemyśleć jaką nazwę będzie miało nasze konto sprzedażowe. Dobrze, żeby nawiązywała ona do nazwy naszej firmy. Po założeniu konta, warto uaktualnić zakładkę informacyjną i umieścić w niej dane kontaktowe. Pozwoli to potencjalnym klientom na kontakt telefoniczny co zwiększy wiarygodność naszej firmy na Allegro. Sprzedaż produktów warto zacząć od sprawdzenia oferty konkurencji. Warto rozpocząć wystawianie ofert od popularnych produktów, które możemy zaoferować w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu potencjalni klienci odnajdą nasz sklep pośród wyników wyszukiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj