Coraz trudniej wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie bez odpowiedniego sprzętu IT. Dobrej jakości serwery, komputery, laptopy, tablety, drukarki stanowią najważniejsze elementy wyposażenia biura. Niestety, jakość kosztuje, więc dla wielu przedsiębiorców to spory wydatek. Alternatywnym rozwiązaniem jest korzystanie z wypożyczalni macbook.

Długoterminowy wynajem urządzeń

Najlepiej pracuje ci się na własnym komputerze? Rzeczywiście, warto mieć urządzenie, do którego nikt inny nie ma dostępu. Jeśli jednak jesteś przedsiębiorcą, wykładowcą lub prowadzisz szkolenia, nie musisz używać prywatnego sprzętu. Wypożyczalnia macbook ma wiele zalet. Poniżej przedstawimy ci kilka z nich.

1. Oszczędność kosztów

Zakup dobrej jakości urządzenia to spory wydatek. Wynajem nawet na długi czas nie generuje takich wydatków. Otrzymujesz sprzęt doskonałej jakości, który dopasujesz do swoich biznesowych potrzeb. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz wykorzystać na inne inwestycje.

2. Dostęp do najnowszych technologii

Specjaliści szacują, że sprzęt biurowy powinno się wymieniać co trzy lata. To spory wydatek. Wynajem laptopów oznacza jakość na tym samym poziomie. Nie ma też potrzeby przekazywania starszego sprzętu nowemu pracownikowi. Wszyscy mogą liczyć na porównywalną efektywność w pracy.

3. Bezpłatna pomoc techniczna

Wypożyczony sprzęt nie wymaga od przedsiębiorcy zatrudniania informatyka. Przeglądy techniczne, ewentualne naprawy to usługi, które są w pakiecie razem z wynajmem. Podobnie jak doradztwo czy też szkolenie pracowników.

4. Idealne wsparcie podczas szkoleń i egzaminów

Jeśli twoja praca polega na egzaminowaniu lub szkoleniu, wypożyczalnia laptopów to dla ciebie najwygodniejsza opcja. Korzystasz z nowoczesnych urządzeń, które łatwo dopasować do konkretnego programu. Przeszkodą do wynajmu nie jest też udostępnianie sprzętu osobom egzaminowanym, choć taka informacja musi się znaleźć w umowie o wynajem.

5. Bezpieczeństwo i ochrona danych

Mimo że w wynajmowanym sprzęcie raczej nie trzymamy prywatnych danych, warto zabezpieczać także te firmowe. Wynajmując urządzenia IT, zyskujesz dostęp do pełnej ochrony antywirusowej. Zainstalowane programy są legalne i zaktualizowane. Co więcej, wszystkie dane, jakie zostaną zapisane, firma trwale usunie po okresie użytkowania.

6. Praca zdalna w dowolnym miejscu

Wypożyczalnia laptopów znacznie ułatwia pracę osobom wykonującym tzw. wolne zawody. Sprawdza się także w systemie home office, choć w tym wariancie polecany jest wynajem długoterminowy. To także dobra opcja wtedy, gdy twój sprzęt przestał działać. Zamiast kupować nowy, szybko zaopatrujesz się w model na wynajem.

Wypożyczony sprzęt należy do firmy, która go użycza. Wynajmujący nie musi zajmować się sprawami technicznymi, dotyczącymi urządzenia. Nie jest też zobowiązany do konkretnych procedur, związanych z utylizacją używanego laptopa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj