5 sposobów na komary to przepis na spokojne lato. Nikt nie lubi ich natarczywego bzyczenia, a jeszcze bardziej drapania się po ukłuciach. Są zmorą pięknych, letnich wieczorów.

Przedstawiamy pięć sposobów na to jak skutecznie odstraszyć komary.

  1. Cebula odstrasza komary
  2. „Pożegnanie z komarem”
  3. Olejki eteryczne
  4. Lawenda do odstraszania komarów
  5. Rozpal ognisko

Poznaj te naturalne sposoby i ciesz się latem w swoim ogrodzie!

1. Cebula odstrasza komary

Wiedziałeś o tym, że cebula skutecznie odstrasza natrętne komary? Wystarczy, że pokroisz ją w plasterki i wystawisz przed okno lub na werandzie altany. Intensywny zapach skutecznie zniechęci irytujące owady. Cebula to metoda na małych krwiopijców, która była stosowana jeszcze przez nasze babcie!

Nie musisz kupować do tego cebuli w sklepie. Zasadź ją w swoim ogródku i ciesz się naturalnym smakiem. Cebula Bila tworzy duże plony i jest bardzo łatwa w utrzymaniu.

2. „Pożegnanie z komarem”

Jest to preparat na bazie z soku z cytryny oraz czosnku, którym w łatwy sposób możesz spryskać architekturę w ogrodzie oraz same rośliny. Zapach tworzy wręcz niewidzialną barierę, która odgania nieznośne owady. Najlepsze efekty daje kiedy zastosuje się go na dwa tygodnie przed tym jak pojawią się komary. Pożegnanie z komarem jest bezpieczne dla ludzi, zwierząt oraz środowiska.

3. Olejki eteryczne

Pośród najbardziej popularnych olejków eterycznych stosowanych przeciwko komarom należy olejek:

  • z trawy cytrynowej
  • z mięty pieprzowej
  • paczulowy
  • pomarańczowy

Jak widzisz metody, które odgonią niechciane komary nie opierają się jedynie o ciężkie zapachy. Możesz skutecznie stosować te, które Tobie sprawią przyjemność. Wystarczy ich roztwór połączyć z ciepłą wodą (lub zastosować kominek do podgrzewaczy) i poczekać aż woń rozejdzie się w otoczeniu.

4. Lawenda wąskolistna do odstraszania komarów

Lawenda jest nie tylko ładnym kwiatem, ale też ma piękny zapach. Na jej bazie tworzy się kosmetyki i zapachy do domu. Jest też skuteczna przy odstraszaniu komarów. Dlatego warto mieć ją w swoim ogrodzie. Zasadź ją na rabatce. Duży krzew ładnie zaprojektujesz dzięki podporze pierścieniowej. Możesz ją znaleźć w ofercie firmy Exo-flora.

Można też zastosować olejek lawendowy, którym polejesz np. ramę okna.

5. Rozpal ognisko

Ktoś sobie wyobraża lata bez ani jednego ogniska na łonie natury?

Kochamy letnie wieczory w towarzystwie płonącego ogniska. Ogień oraz jego dym mają też pożyteczną funkcję. Skutecznie odstraszają niechciane owady. Dlatego usiądź z bliskimi przy płonącym drewnie, relaksuj się spokojem i chwilą dla siebie. Komary nie będą Was niepokoić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj