Leasing dla firm nie jest niczym nowym. Dla osób niezainteresowanych tym tematem wcześniej może jednak okazać się zagadką. Poniżej znajdziesz pięć podstawowych powodów, które wytłumaczą, dlaczego leasing na samochód dostawczy jest właśnie dla ciebie.

Lease” to słowo z języka angielskiego oznaczające ‘wydzierżawić’. Leasing to nic innego jak właśnie dzierżawa. Umowę tę przyjęło się nazywać również wynajmem. Jest to obecnie najkorzystniejszy sposób na sfinansowanie samochodu dostawczego. Skąd ta pewność? Poniżej znajdziesz pięć najbardziej podstawowych powodów, które wyjaśnią wszystko.

Dlaczego leasing samochodów dostawczych?

Nowe pojazdy czy samochody dostawcze używane leasing to najlepsza opcja. Dlaczego? Po pierwsze: czas! Umowa leasingowa i cala procedura przebiega znacznie szybciej niż w przypadku wzięcia samochodu dostawczego na kredyt. Cała czasochłonna, żmudna procedura oceny zdolności kredytowej – omija nas. Dzięki temu szybko będziemy mogli zacząć korzystać z naszego auta. Nie trzeba chyba dodatkowo tłumaczyć, dlaczego to jest takie ważne? Czas to pieniądz. Nie pozwól się ograniczać przez papierologię. Postaw na rozwój.

Po drugie, to nie ty będziesz właścicielem pojazdu. Pewnie myślisz sobie teraz: „jaki to plus”? Już tłumaczymy. Dzierżawiąc, wynajmując samochód tylko z niego korzystasz. Na stronie cls.pl znajdziesz oferty, które zagwarantują, że obowiązkowe przeglądy czy ewentualne naprawy nie będą naprawiane czy przeprowadzane przez ciebie. Auto ma ci służyć – to wszystko.

Trzeci powód wynika bez pośrednio z poprzedniego. Jeśli nie jesteś właścicielem samochodu to jego los po zakończeniu umowy leasingowej nie należy do ciebie. Nie martw się, że będziesz musiał sprzedać samochód dostawczy, który z całą pewnością się już wysłużył. Będziesz mógł bez żadnych ograniczeń zdecydować się na kolejną umowę leasingową. Tylko tym razem na nowszy model.

Po czwarte, leasing nie obciąża twojej zdolności kredytowej. Wspaniała wiadomość, prawda? Kredyt to obecnie zmora każdego. Przedsiębiorców, ale i osób prywatnych. Każdy z nas prędzej czy później raczej będzie zmuszony do wykazania zdolności kredytowej. Możliwość nie obciążania jej dodatkowo, mówi sama przez się.

No i na koniec, powód piąty, który wiąże się z poprzednim. Czynsz leasingowy możemy wpisać do kosztów przychodu naszej firmy. Jest to tzw. tarcza podatkowa dla przedsiębiorcy.

Kalkulator leasingu

Chcesz poznać przyszłą ratę leasingową? Porównać ją z ewentualną ratą kredytu? Odwiedź cls.pl i skorzystaj z kalkulatora leasingowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj