Wybranie idealnego biustonosza bywa prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza dla posiadaczek dużych piersi. Doskonale dopasowane miseczki, dobrze dobrany obwód i wygoda podczas ruchu to podstawa do czucia się komfortowo i swobodnie przez cały dzień. Dowiedz się, jak w trzech prostych krokach zdecydować, czy noszony przez Ciebie rozmiar jest strzałem w 10!

Krok I: Najpierw obwód pod biustem

Zacznij od zmierzenia się pod piersiami i zapisz wynik pomiaru. Zazwyczaj wynik ten oscyluje pomiędzy 60 a 95 cm, w zależności od figury i budowy ciała. Obwód pod piersiami powinien być równoznaczny z obwodem stanika. Zdarza się jednak, że nie wynosi on np. 75 cm, a 73. Producenci bielizny, w tym m.in. Etam.pl, mają w swojej ofercie rozmiary biustonoszy zwiększające się o 5 cm w obwodzie. W takiej sytuacji należy zaokrąglić wynik. Jeżeli więc Twój obwód pod piersiami wynosi 73,5 cm – wybierz po biustonosz oznaczony liczbą “75”.

Krok II: Dobierz rozmiar miseczki

Dobranie wielkości miseczki jest znacznie większym wyzwaniem. Zmierz obwód piersi w najszerszym miejscu klatki piersiowej, mniej więcej na poziomie sutków. Nie ściskaj przy tym biustu miarką! W ten sposób osiągniesz niepoprawny wynik. Zapisz go na kartce, obok wyniku poprzedniego pomiaru. Do ocenienia, jakiej wielkości miseczka sprawdzi się w Twoim przypadku niezbędna będzie tabela dostępna na stronie producenta. Przykładowo: jeżeli Twój obwód pod piersiami wynosi 75 cm, a obwód biustu 90, adekwatna będzie miseczka A. Posiadaczka takiego samego obwodu piersi, o obwodzie klatki piersiowej wynoszącym 70 cm, powinna sięgnąć po miseczkę C.

Krok III: Znajdź model idealny dla siebie

Rozmiar to nie wszystko! Staniki damskie charakteryzują się tym, że występują w całej mnogości rodzajów, dzięki czemu każda kobieta może wybrać ten idealnie pasujący do jej preferencji. Właścicielki większych piersi, o rozmiarach D+ powinny zainteresować staniki koronkowe o klasycznych, pełnych miseczkach, m.in. klasyczne balkonetki czy pełne biustonosze. Posiadaczki drobniejszego biustu mogą z powodzeniem sięgać na co dzień po miękkie braletki.

Jeżeli planujesz zakup stanika przez internet, zacznij od zmierzenia się. Jest to podstawa, niezależnie od tego, czy planujesz kupić stanik push up, czy może stanik sportowy. Pomiaru dokonuj “na gołe ciało”, czyli bez biustonosza i koszulki. Pomiary będą tak samo pomocne przy zakupie biustonosza stacjonarnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj