Kupno odpowiedniego telefonu dla seniora to nie lada wyzwanie. Starsze osoby często nie są tak biegłe w obsłudze elektroniki jak ich dzieci czy wnuki, dlatego smartfon powinien być dobrany tak, by był intuicyjny oraz prosty w obsłudze. Dla starszej osoby własny telefon komórkowy to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa (mogą zabrać go ze sobą wszędzie), ale i okno na świat, które może pomóc w nauce korzystania z Internetu. Dlaczego warto pomyśleć o ochronie telefonu dla seniora i co jeszcze wziąć pod uwagę?

Smartfon dla seniora – jakie funkcje powinien posiadać?

Dla osób starszych smartfony mają nieco inne znaczenie, niż dla młodzieży. Większość seniorów nie planuje grać w gry i nie potrzebuje interaktywnych aplikacji czy dużej pamięci. Szukając dla nich sprzętu, musimy więc wziąć pod uwagę zupełnie inne aspekty, by zapewnić im pełen komfort korzystania.

Telefon dla osoby starszej nie może być trudny w obsłudze. Choć nasze babcie i dziadkowie w wielu przypadkach coraz lepiej radzą sobie z technologią, to warto pamiętać, że skomplikowane smartfony z wymyślnymi funkcjami nie są dla nich dobrym wyborem. Przyczyna jest prosta: z wielu takich funkcji seniorzy po prostu nie będą korzystać.

Urządzenia dla osób starszych powinny być proste w obsłudze i posiadać wysoką jakość. To nie smartfony o najszybszych procesorach i najlepszych aparatach, ale te o podstawowych funkcjach, jak kalendarz, kalkulator czy budzik. Warto zwrócić uwagę, by telefon miał możliwość powiększania liter oraz przycisk SOS. Dlatego bardzo ważna jest tutaj ochrona telefonu.

Jaki smartfon dla seniora wybrać?

Jedną z podstawowych cech, jakie powinien posiadać smartfon dla osoby starszej, jest duży wyświetlacz. Seniorom zależy bowiem na czytelności liter na ekranie i zauważalności wszelkich informacji i komunikatów – również tych pisanych małym drukiem. Należy zadbać także o to, by taki smartfon był wytrzymały: nie tylko pod względem baterii, ale również konstrukcji. Osoby w podeszłym wieku nierzadko zmagają się z chorobami wpływającymi na koordynację ruchów, dlatego przeznaczone dla nich telefony nie powinny należeć do tych rozbryzgujący się w drobny mak przy pierwszym upadku.

Ważnym aspektem jest obecność alarmowego przycisku SOS, który może okazać się nieoceniony w krytycznych chwilach. Niektóre smartfony dla seniorów posiadają również opcję zdalnego korygowania ustawień przez osoby zaufane.

Ubezpieczenie telefonu dla seniora

Nie ulega wątpliwości, że smartfon jest w stanie ułatwić seniorowi życie codzienne. Zapewnia nie tylko stały kontakt z bliskimi, ale również pozwala otworzyć się na świat. Dla wielu osób starszych technologia to jednak czarna magia i potrzebują oni czasu na zapoznanie się z elektroniką.

Dobrym krokiem jest ochrona telefonu dla seniora – czyli pewność, że urządzenie zostanie naprawione, gdy dziadkowi czy babci wypadnie z ręki. Nie jesteśmy bowiem w stanie przewidzieć różnych losowych wypadków. W przypadku osób starszych istotne jest również to, że zwykle nie są oni przyzwyczajeni do posiadania i noszenia ze sobą smartfona – właśnie wtedy łatwo o to, by wypadł on z kieszeni, wpadł do wody, czy został zgubiony. Ochrona telefonu pozwoli nam nie martwić się, co zrobić w takiej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj