Promienniki cieplne, czyli tak zwane lampy podczerwieni są nowoczesnym elementem ogrzewania domów i mieszkań. Jest to bardzo ekonomiczny sposób na wspomaganie centralnego ogrzewania (często tego samego rodzaju), jednak bezpośredni kontakt z nim daje dużo więcej komfortu. I choć można uznać, że jest to ogrzewanie nieintensywne, jest absolutnie skuteczne i potrafi podnieść temperaturę powietrza wokół nas w ciągu chwili. Jednak promiennik podczerwieni to również doskonały sposób na ogrzanie przestrzeni tarasowej. Technologia działania promienników podczerwieni pozwala na zastosowanie ich na tarasie i zapewnienie komfortowych warunków cieplnych.

Promienniki podczerwieni na taras. Jak działają promienniki ciepła na taras? Zastosowanie promienników tarasowych

Taras i jego ogrzewanie – to nie lada wyzwanie, gdy jest się właścicielem ogrodu. W takich sytuacjach idealnie sprawdzi się skuteczne i pomysłowe rozwiązanie – taras ogrzewany promiennikami ciepła. Promiennik tarasowy to inwestycja przynosząca zdumiewające efekty.

Promienniki podczerwieni służą do emitowania strumienia cieplnego w kierunku człowieka. To sprawia, że utrzymują nas w optymalnym temperaturze, nawet przy zimnych temperaturach otoczenia. Promienniki ciepła na taras i pozostałe promienniki to sprzęt używany w celu rozgrzewania czy też ogrzewania powierzchni. Promienie te docierają do człowieka, przedmiotów, mebli czy ścian. Promienniki podczerwieni są doskonałym sposobem na to, aby zrównoważyć temperaturę w pomieszczeniu. Promiennik podczerwieni jest bardzo skutecznym urządzeniem umożliwiającym utrzymanie idealnej temperatury. Nawet jeśli jest ona wyraźnie zimna, to nadal będziemy czuć się ciepło. Mówiąc prościej promienniki ciepła nie ogrzewają powietrza a jedynie przedmioty i osoby znajdujące się w ich pobliżu. Oznacza to, że temperatura zawsze będzie odpowiednia. Promiennik elektryczny nie emituje szkodliwych substancji i przy tym cieszy się ogromną popularnością w Europie.

Promienniki podczerwieni mogą być zamontowane niemal wszędzie, gdyż mogą emitować ciepło w praktycznie każdym miejscu. Promienniki podczerwieni oferują również energooszczędny rozkład temperatury. Promienniki tarasowe emitują stabilne, zredukowane do minimum wibracje i szumy. Jednakże najważniejszą cechą najbardziej proekologicznych promienników podczerwieni jest ich oszczędne zużycie energii elektrycznej. Promienniki są doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających panele fotowoltaiczne – gdyż możemy mówić tu o praktycznie darmowym ogrzewaniu.

Promiennik podczerwieni na taras – zalety rozwiązania. Promienniki elektryczne, promiennik tarasowy

Taras jest miejscem, gdzie możemy spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. To właśnie tam organizujemy różnego rodzaju imprezy, które każdemu są miłym wspomnieniem. Tarasy mogą być również miejscem pobytu dla nas samych. Jednak należałoby je umeblować i przystosować do swoich potrzeb. Często zdarza się tak, że na tych tarasach stawia się namioty czy oświetlenie. Jednak większości taras służy tylko w konkretnym sezonie, gdyż kiedy temperatury są niskie rezygnujemy z przebywania w tym miejscu. Warto jednak wiedzieć, że istnieje rozwiązanie, które pozwoli korzystać z tarasu nawet przez cały rok.

Promienniki cieplne są technologią, która podgrzewa nas z zewnątrz. Mają wbudowany system, który emituje ciepło do znajdujących się w pobliżu urządzenia obiektów. Promienie podczerwone to taki rodzaj promieni cieplnych, które bardzo dobrze działają na długości fal dalekich. To idealna metoda ogrzewania na każdą porę roku, gdyż ogrzewa nas bez potrzeby podnoszenia temperatury pomieszczeń.

Nowoczesne ogrzewanie tarasu to najlepsze rozwiązanie na zewnętrzne przestrzenie tarasowe, gdy temperatura zmienia się bardzo dynamicznie i trudno jest ją utrzymać na odpowiednim poziomie. Ogrzewanie promiennikami podczerwieni oparte na technologii wykorzystującej ciepło elektrycznych polimerów absorbujących energię promieni słonecznych, jest rozwiązaniem sprawdzonym i niezawodnym.

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj